Pieczątki automatyczne

Automaty Trodat PrintyPieczątki automatyczne to grupa produktów  samotuszujących, czyli posiadających wbudowaną poduszkę z tuszem. Jest to ich największą zaletą, gdyż znacząco przyspiesza i ułatwia proces aplikacji pieczątki.

Na rynku istnieją trzej producenci: Colop, Trodat, Wagraf.  Pierwsze dwie to firmy austriackie, posiadają w swojej ofercie  bardzo rozbudowaną paletę produktów zarówno standardowych (automaty prostokątne o wymiarach do 55×20) jak i niestandardowych (pieczątki automatyczne o dużych wymiarach, okrągłe, kwadratowe).  Wagraf to firma polska, której produkty cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem z uwagi na najlepszy stosunek ceny do jakości. warto dodać, iż wagraf jako pierwszy zastosował  zamknięcie ułatwiające transport pieczątek.

Rodzaje automatów

Automaty standardowe  mają płytkę tekstową prostokątną o wymiarze do 55×20 mm.  Doskonale sprawdzają się do większości zastosowań.

Automaty niestandardowe plastikowe oferują większe pole tekstowe ( największy to Colop 60/ IQ 60  o polu 74×34 mm ) .

Automaty metalowe szkieletowe to grupa największych  pieczątek automatycznych (na przykład Colop 3900 ) dużych, wytrzymałych, ale i znacząco droższych . Stosuje się je wtedy, gdy potrzebna jest duża powierzchnia pola tekstowego lub pieczątka jest bardzo intensywnie użytkowana (są wytrzymalsze od automatów plastikowych).

Zastosowanie pieczątek automatycznych:

Automaty znajdują najczęściej zastosowanie do pieczątek: firmowych, imiennych, księgowych, datowników, numeratorów